Opinie prasy o XtraSize

Polski rynek suplementów dla mężczyzn gwałtownie rośnie

Producenci suplementów diety dla mężczyzn mają powody do zadowolenia. Wartość tego rynku osiągnęła 1 mld zł w 2011, podczas gdy cały rynek suplementów był wart 2.3 mld zł. Według prognoz, dynamika wzrostu będzie wyższa w najbliższych latach. Jednym z czynników mających wpływ na wzrost zainteresowania suplementami jest udoskonalona formuła tych produktów.

Dobry rok 2011

Polski rynek suplementów diety zaczął rosnąć w 2011, osiągając wartość 2.3 mld zł i odnotowując wzrost aż o 10 p.p. w stosunku do 2010 roku. Najszybciej rozwijającym się segmentem tego rynku jest rynek suplementów dla mężczyzn, czyli preparatów na powiększenie członka czy kłopoty z erekcją. Wart on był 1 mld zł. Przewidywana jest kontynuacja trendów, które miały pozytywny wpływ na sprzedaż. Według prognoz, i danych zebranych dotychczas, segment ten osiągnie wartość 1.3 mld zł w 2012.

Trendy zwiększające sprzedaż

Głównym czynnikiem wpływającym na wzrost popularności takich produktów było udoskonalenie formuły suplementów przez producentów. W rezultacie, skuteczność takich preparatów uległa znacznej poprawie. Większe zainteresowanie samoleczeniem i produktami pochodzenia naturalnego i ziołowego miało również ogromne znaczenie. Co więcej, zamożność społeczeństwa polskiego wzrosła, w efekcie czego Polacy mogli przeznaczyć więcej na takie preparaty. Na rynku suplementów dla mężczyzn króluje teraz XtraSize, który ma na celu zwiększyć rozmiar męskiego członka.

Suplementy w Internecie

Sprzedaż internetowa zyskała na popularności w ostatnich latach. Z naszych danych wynika, że tyczy się to również suplementów dla mężczyzn. W większości przypadków jest to efekt opłacalności tej formy sprzedaży, co się przekłada na niższe ceny produktów sprzedawanych online. Jednak popularność sprzedaży przez Internet suplementów dla mężczyzn ma też związek z anonimowością kupującego, jaką ta forma zakupu zapewnia. To właśnie firmy prowadzące sprzedaż online mogą liczyć na największe zyski w kolejnych latach.